sk sk en Romania Bosna and Herzegovina Hrvatska Srbia    

Infolinka: +421 (0) 42 / 44 31 879     E-shop: 
 • Default
 • Title
 • Date
 • Random

  Tri žiarovky, tri unikátne dizajny

   3-ziarovky-3-rozdielne-dizajny

   Povedali by ste, že typ žiarovky urobí tak veľa? Aké žiarovky  sa teda hodia do Vášho svietidla? Dekoratívne, LED alebo klasické? Len s využitím jedného z týchto 3 typov žiaroviek dokážete vytvoriť neuveriteľné dizajny. A čo je na tom najkrajšie? Že každý jeden štýl je úplne unikátny.

   Vintage dekoratívne žiarovky sú v móde

   Dekoratívne žiarovky môžeme vidieť v mnohých reštauráciách, baroch, hoteloch, ale aj verejných priestoroch. Momentálne sú veľkým trendom v osvetľovaní a sú naozaj „in“ aj napriek tomu, že predstavujú retro štýl. Takéto vintage žiarovky sa spájajú najmä s industriálnym štýlom. Interiéroví dizajnéri siahajú po dekoratívnych žiarovkách aj preto, že majú na výber obrovské množstvo tvarov.  Žiarovky so špirálovým vláknom sú omnoho zaujímavejšie ako klasické žiarovky a priestorom dodajú umelecký nádych a kreatívnu atmosféru. Dekoračné žiarovky sa dajú využiť ako svietidlo samé o sebe, ale aj ako svetelný zdroj pre lampy a závesné svietidlá (najmä pre svietidlá so železnou konštrukciou). Dekoratívne žiarovky inštaluje pri rôznych projektoch aj IMAO (použili sme ich napríklad aj pri osvetľovaní Event House Žilina).

   event-house-zilina-IMAO
   vintage-ziarovky-aplikacia
   vintage-ziarovky-inspiracia-luster

   LED žiarovky prinášajú úsporu životnému prostrediu aj Vám

   To, že LED žiarovky sú omnoho úspornejšie ako klasické či halogénové žiarovky snáď ani nemusíme hovoriť. Šetria jednak životné prostredie a rovnako aj Vašu peňaženku. Okrem toho majú o veľa viac predností oproti klasickým. LED žiarovky a svetelné zdroje môžeme nainštalovať aj do bežných svietidiel a ušetríme tak značné množstvo elektrickej energie.

   led-ziarovka-moderna-pracovna-plocha
   led-ziarovky-moderne-dekoracie
   led-ziarovky-moderny-interier

   Sú klasické žiarovky minulosťou?

   Oproti LED žiarovkám sú klasické a halogénové žiarovky naozaj prežitkom, čo sa týka spotreby energie. Klasická žiarovka premení na svetlo približne 8% energie a ostatnú premení na teplo. Jej životnosť je aj preto omnoho menšia ako životnosť LED žiarovky (cca 1000 hodín). LED žiarovka naopak má životnosť cca 30 000 – 50 000 hodín a ušetrí asi 90% spotreby klasickej žiarovky.

   Pár údajov pre porovnanie :

   70W halogénová žiarovka = 100W klasická žiarovka
   2W LED žiarovka = 25W klasická žiarovka
   4W LED žiarovka = 40W klasická žiarovka

   V mnohých domácnostiach aj napriek týmto faktom stále nájdete klasické žiarovky, aj keď sú menej úsporné. Preto ich doporučujeme využívať skôr na vytváranie dekorácií – rôzne kreatívne inšpirácie nájdete aj na našom blogu. Ak ste ešte neprešli k úspornejším zdrojom akými sú aj LED žiarovky, tak neváhajte a urobte to ešte dnes.

   klasicke-ziarovky
   klasicke-ziarovky-von

    


   Zdroj: Nowodvorski, Pinterest, uspornaziarovka.sk

   Súvisiace položky

   • 6 vecí, na ktoré netreba zabúdať pri výbere LED žiarovky

    led-ziarovky-svetelne-zdroje-cover.Už sme písali o tom, ako správne vybrať osvetlenie a svetelné zdroje do miestností a akú svietivosť, závit a farebnú teplotu by žiarovky mali mať. Podľa čoho však rozpoznáme kvalitné LED žiarovky? Na aké parametre by sme pri ich výbere nemali zabúdať?

   • Sviatočná výzdoba z recyklovaných žiaroviek II. – veľkonočné dekorácie a nápady na Veľkú noc

    velkonocne-dekoracie-ziarovky-velka-nocVeľká noc je tu už o týždeň! Panikárite, že nemáte nakúpené veľkonočné vajíčka a zajačiky? A to ešte vôbec nehovoríme o tom, aké veľkonočné dekorácie tento rok vyberiete na stôl? Ak nemáte čas nakupovať a chcete si vyrobiť niečo originálne, prečo nepoužiť materiály, ktoré máte doma? Aj preto sme sa rozhodli, že Vám prinesieme zaujímavé nápady na dekorácie na Veľkú noc.

   • Philips svetelné trubice pre žiarivkové svietidlá

    svetelne trubice pre ziarivkove svietidlaMnohí z Vás určite poznajú známeho výrobcu elektroniky Philips. Málokto ho však registruje aj ako dodávateľa svetelných zdrojov. Svetelné zdroje Philips pritom patria k jedným z najspoľahlivejších a najobľúbenejších. Veľmi obľúbené sú žiarivky a svetelné trubice T8, ktoré ponúkame aj na našom e-shope. Chcete sa dozvedieť viac o tom ako fungujú a využívajú sa fluorescentné žiarivky pre rastrové a žiarivkové svietidlá? Alebo aké výhody a nevýhody prinášajú? Ak áno potom si určite prečítajte nasledujúci článok.

   • Vianočná výzdoba a jej farebné kombinácie

    TITULK

    Paleta vianočných farieb nepozná hranice a vianočné osvetlenie vrátane dekorácií dnes zoženiete skutočne v širokej škále odtieňov. Jednoducho povedané, jednofarebná „zlatá výzdoba“ už nie je tak celkom v kurze. Aj vianočné farby totižto podliehajú trendom a kombinovanie vianočnej výzdoby je často veľmi náročné. Existujú však farebné varianty, ktorými určite nič nepokazíte. Pre všetkých milovníkov tohto čarovného obdobia v roku máme tipy na vianočnú výzdobu v kombinácii farieb, ktoré rozžiaria každé detské oči a ohúria každú sviatočnú návštevu.
   návrat hore

   Stránka využíva súbory cookies. Tieto súbory nám pomáhajú pri zlepšení našich služieb. Viac informácií