sk sk en Romania Bosna and Herzegovina Hrvatska Srbia    

Infolinka: +421 (0) 42 / 44 31 879     E-shop: 
 • Default
 • Title
 • Date
 • Random

  EXPO 2017 Astana v Kazachstane – boli sme pri tom

   astana-expo-2017-slovensko-imaoIMAO sa minulý týždeň zúčastnilo medzinárodnej výstavy EXPO 2017 v kazašskom hlavnom meste Astana. Tento rok boli hlavnou témou podujatia obnoviteľné zdroje energie. Nechýbalo tu samozrejme ani zastúpenie Slovenskej republiky. Čo predviedol slovenský pavilón a čo návštevníkom EXPO Astana ponúklo?

   11 tipov ako cez leto ušetriť energiu

    uspora-energie-cez-letoVšetci sa tešíme na letné mesiace kvôli teplejšiemu počasiu. Konečne si môžeme užívať teplé letné dni a noci. Prekvapil aj Vás vyšší účet za elektrinu a hľadáte dôvod, ktorý je za tým? Cez leto má mnoho domácností  vyššiu spotrebu energie. Prečo je to tak? Môže za to klimatizácia, väčšia spotreba vody na sprchovanie alebo viac elektrickej energie na spustenie ventilátorov? Áno, toto môžu byť dôvody, pre ktoré Váš účet za elektrinu odrazu stúpol. Pozrite si preto našich 11 tipov na úsporu energie.

    LED lampa Lucis – vytvorí perfektnú náladu pre akúkoľvek situáciu

     led-lampa-lucisJedným zo zaujímavých projektov indegogo.com je aj lampa Lucis. Jedná sa o LED lampu, ktorá je na jedno nabitie schopná svietiť až od 4 do 80 hodín a meniť farbu. Práve vďaka tejto vlastnosti sa hodí do akéhokoľvek interiéru alebo exteriéru a dokáže vytvoriť náladu na akúkoľvek príležitosť.

     Vedeli ste, že znečistenie ovzdušia ovplyvňuje činnosť solárnych panelov?

      michael-bergin-duke-university-institute-of-technology-gandhinagarAko súvisí prach a nečistoty vo vzduchu s činnosťou solárnych panelov? A ovplyvňujú vôbec tieto častice v ovzduší činnosť fotovoltaických panelov? Michael Bergin z Duke University publikoval štúdiu, v ktorej poukazuje na skutočnosť, že fotovoltaika v prašnom prostredí má naozaj nižší výkon.

      Tri žiarovky, tri unikátne dizajny

       3-ziarovky-3-rozdielne-dizajny

       Povedali by ste, že typ žiarovky urobí tak veľa? Aké žiarovky  sa teda hodia do Vášho svietidla? Dekoratívne, LED alebo klasické? Len s využitím jedného z týchto 3 typov žiaroviek dokážete vytvoriť neuveriteľné dizajny. A čo je na tom najkrajšie? Že každý jeden štýl je úplne unikátny.

       IMAO Tvrdošín sa zapojilo do súťaže Do práce na bicykli

        do-prace-na-bicykli-cover

        Naša spoločnosť IMAO electric patrí medzi tie, ktoré myslia „zeleno“. O tom svedčí aj iniciatíva našich kolegov z pobočky v Tvrdošíne. Vďaka súťaži Do práce na bicykli sa pripojili ku ďalším 8532 cyklo nadšencom a vytvorili IMAO Team. Prečítajte si aké výsledky sa im podarilo dosiahnuť :).

        Dávajte si pozor na neopatrné zaobchádzanie s elektroinštaláciou!

         elektroinstalacia-kable-skratV lete trávime vonku omnoho viac času ako cez ktorékoľvek iné ročné obdobie. Práve preto špekulujeme ako si pobyt na čerstvom vzduchu spríjemniť a vylepšiť.  Všetci sme sa stretli s podomácky vymyslenými „zlepšovákmi“, ako si predlžovacie káble natiahnuť z domu až ku bazénu alebo priamo ku grilu. Pozor však na práve takéto výmysly. Nezabúdajte, že prvoradá je bezpečnosť  a že neopatrné zaobchádzanie s elektroinštaláciou by sa Vám nemuselo vyplatiť.

         Lampa do každej miestnosti ? Vyberte si z našej ponuky

          lampy-do-kazdej-meistnostiNiekedy je naozaj  ťažké vybrať vhodné osvetlenie.  Ak si ani Vy neviete dať rady pri výbere, či už čo sa týka výkonu, dizajnu, štýlu alebo ceny svietidiel,  nechajte si poradiť. Z našej ponuky sme vybrali obľúbené svietidlá a lampy, ktoré sa perfektne hodia do Vášho interiéru.

          3 spôsoby ako si vyrobiť solárny luster do záhrady

           zahradne-osvetlenie-solarny-luster-cover

           Do každej záhrady sa hodí iné záhradné osvetlenie.  Ak nemáte rozložitú záhradu či altánok, do ktorého môžete zavesiť záhradný luster alebo iné závesné svietidlo vždy sa nájde aj iná alternatíva. Vonkajšie svietidlá na solárnu energiu si môžete vyrobiť aj v pohodlí domova. Vytvoríte si tak záhradné osvetlenie na mieru.  Ako na to a čo všetko budete potrebovať?

           Stránka využíva súbory cookies. Tieto súbory nám pomáhajú pri zlepšení našich služieb. Viac informácií